בלוג הביטוח המקצועי בישראל

חסכו אלפי שקלים בשנה בעזרת הרפורמה החדשה בביטוחי אובדן כושר עבודה של משרד האוצר

כללי המשחק משתנים: לא עוד פוליסות כפולות ומכופלות שעולות הרבה מאוד כסף, אלא פוליסות מותאמות אישית במחירים תחרותיים. הרפורמה בביטוחי אובדן כושר עבודה חוסכת לכם אלפי שקלים.

החל מה-1 באוגוסט 2017, חל מהפך משמעותי בתחום ביטוחי אובדן כושר עבודה. על פי ההנחיות החדשות, גובה הפרמיה יוזל באופן דרסטי ותנאי הפוליסה עצמם ישופרו לעין שיעור ויותאמו בצורה מדויקת לצורכי המבוטחים בביטוח פרטי.

אמנם, לאחר שתוקנו התקנות החדשות חברות הביטוח תכננו להעלות את מחיר הפרמיה של הפוליסות החדשות בטענה כי הפוליסה החדשה יקרה באופן משמעותי מהקודמת, אולם תכנון זה נדחה על ידי מקבלי ההחלטות.

התוצאה: לאחר משא ומתן ארוך בין הרשות ובין נציגי חברות הביטוח הוחלט שהחברות ישווקו את הפוליסות החדשות במחירים מתונים וסבירים לחלוטין, וגם אתם יכולים להיות חלק מהמהפכה הגדולה.  

נעים (מאוד) להכיר: הרפורמה החדשה (2017) בביטוחי אובדן כושר עבודה – גם חיסכון משמעותי בכסף וגם תנאים ביטוחיים מעולים

מטרותיה של הרפורמה החדשה בביטוחי אובדן כושר עבודה אשר נכנסה לתוקף בסוף שנת 2017 היו לא רק להוזיל בצורה משמעותית  את תעריפי הפוליסה אלא גם ליצור האחדה מלאה בין שלל הפוליסות שנמכרו עד אז על ידי חברות הביטוח. האחדה זאת היא חשובה ביותר מכיוון שעד שנכנסה לתורף התרחשו כל הזמן מקרים שהוגדרו על ידי חברת הביטוח כחריגים, כאלה שאינם תואמים את סעיפי הפוליסה, וכך הן התנערו מהאחריות שהיתה אמורה להיות מוטלת עליהן ולא שילמו פיצויים למבוטחים בעת התרחשות מקרים של אובדן כושר עבודה. כאשר כל הפוליסות המבטחות במקרים של אובדן כושר עבודה אחידות – ברור לגמרי באילו מקרים חברת הביטוח צריכה לשלם פיצויים ובאילו לא, וכך אחוז התשלומים למבוטחים עולה ומספר הערעורים על החלטותיהן שמגיעים לבתי המשפט – הולך ויורד.

  • משמעות האחדת הפוליסות – לאחר הרפורמה, כל פוליסת אובדן כושר עבודה של כל חברה כוללת בתוכה סעיף המתייחס להתרחשות מקרה ביטוחי שבו בעל הפוליסה זכאי לקבלת פיצויים של עד 75% מהשכר החודשי שהוא מקבל. בזכות האחדה זאת התחרות בין חברות הביטוח גדלה באופן משמעותי, והציבור יכול לבחור בפוליסה הזולה ביותר שמספקת לו בדיוק את אותו כיסוי ביטוחי שהיתה מספקת לו הפוליסה היקרה יותר. מעבר למחיר, החברות מתחרות ביניהן כעת גם על השירות, ופועלות כל הזמן על מנת להוכיח שהן אכן משלמות פיצויים למבוטחים בעת הצורך (חלילה).
  • סעיפים ברורים ומדויקים – עצם העובדה שסעיפי הפוליסה מנוסחים כעת בצורה ברורה ומדויקת, מסירה את הערפל מעל שאלת חבות חברת הביטוח במצבים שונים של אובדן כושר עבודה. עכשיו ברור לגמרי מתי חברת הביטוח צריכה לשלם פיצויים ומתי לא, והיא לא יכולה להתחמק בטיעונים שונים או על ידי מציאת פרצות בניסוחי הסעיפים.

אז מה עושים? בודקים!

העצה הטובה ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם בעקבות הרפורמה וכל השינויים המשמעותיים שהיא הביאה איתה, היא פשוט לתת את התיק הביטוחי שלכם למומחה מקצועי בתחום. סביר מאוד להניח שאם תעשו כן תגלו לא רק שאתם יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה, אלא שלאחר השינויים שיתבצעו בו – תוכלו לדעת בדיוק אילו מקרים ביטוחיים מכוסים על ידי חברת הביטוח שלכם ואילו לא. המומחה יבדוק, בין היתר, אם יש לכם ביטוחים כפולים או משולשים אשר גורמים לכם לשלם פעמיים על אותו דבר בדיוק, שהגדרות הפוליסה אכן תואמות את כללי הניסוח של הפוליסות בהתאם לרפורמה החדשה וכמובן – האם הכיסוי הביטוחי שלכם באמת מתאים לאורח החיים שלכם, כדי שלא תישארו לא מכוסים.

עם סיום תהליך הבדיקה סביר מאוד להניח שתישארו עם הרבה יותר כסף ביד – ועוד יותר חשוב – עם ביטוח שבאמת מגן עליכם. בהצלחה. 

fffff
בדוק את תיק הביטוח שלך היום - בחינם וללא התחייבות
מה גילך?

 עד 30  בין 30-64  מעל 64

מה סך התשלום החודשי שלך עבור הביטוחים
אובדן כושר עבודה, חיים, בריאות וסיעודי

 עד 100 ש"ח לא יודע 500 - 100 ש"ח אין לי ביטוח מעל 500 ש"ח רק העבודה משלמת

  • הוזלה משמעותית בהתאם לרפורמת הביטוח החדשה (2017)
  • שיפור התנאים של פוליסת הביטוח
  • עדכון פרטים והתאמת חוסרים
  • מציאת כפילויות בפוליסת הביטוח