בלוג הביטוח המקצועי בישראל

בדקו אם פוליסת ביטוח הבריאות שלכם מתאימה לרפורמה החדשה

חמישה פרמטרים שחשוב שתבדקו כדי לדעת אם אתם באמת מכוסים ומשלמים בדיוק את הסכום שאתם צריכים לשלם ולא אלפי שקלים יותר.

בחודש אוקטובר 2017 פרסם משרד האוצר נתונים מטרידים, לפיהם ענף הביטוח מלא בכשלים, שהעיקרי שבהם הינו חוסר התאמה בין צרכיו הביטוחיים של הלקוח ובין תיק הביטוח שלו בפועל. על מנת שתוכלו לבדוק אם גם התיק הביטוחי שלכם משתייך לתיקים הללו, הנה חמישה פרמטרים שייתנו לכם את התשובה.

ליקויים חמורים בתיק הביטוחי

הרבה מאוד פעמים חברות ביטוח דוחות תביעות של מבוטחים בטענה כי יש חוסר התאמה ברור בין המקרה שאירע לבין הפוליסה שנרכשה – ובצדק. במקרים רבים מבוטחים מבצעים שינויים בחיים כגון גירושין, החלפת מקצוע, הפסקת עבודה וכד', ואינם מעדכנים את חברת הביטוח. כתוצאה מכך נפגעת זכותם הביטוחית ויוצא מכך שהם אינם מכוסים במקרים כמו אבדן כושר עבודה ואחרים. כמובן שהפגיעה כאן היא משולשת – גם מפסידים את מקור ההכנסה, גם לא מקבלים פיצוי וגם משלמים עבור משהו שלא מקבלים. לכן, חשוב לזכור לעדכן את חברת הביטוח בכל שינוי שמתרחש בחייכם ויכול להשפיע על הכיסוי הביטוחי, לרבות גירושין, התגייסות של הילדים, הולדת ילד, הפסקת עישון, הגעה לגיל פרישה וכד'. אם אתם לא בטוחים שיש לשינוי שחל בחייכם השפעה על פוליסת הביטוח – פשוט הרימו טלפון ותשאלו. אחרי הכל, אתם בוודאי לא רוצים להיות בין אותם 70 אחוזים מהאוכלוסייה אשר משלמים עבור ביטוח שאינו מתאים למצבם.

ביטוחים כפולים

הרבה מאוד אנשים מבוטחים בביטוחים כפולים בשתי חברות שונות (או יותר). למעשה, על פי הנתונים שעלו מבדיקות משרד האוצר – יותר מ-85 אחוזים מהציבור משלמים על ביטוחים כפולים ללא כל סיבה מוצדקת. נקודת המוצא שלכם צריכה להיות כזאת: אם תשלמו פעמיים עבור כיסוי תרופות שאינן נכללות בסל הבריאות – לא בטוח שתקבלו פיצוי כפול, ובכלל – לא בטוח שיידרש לכם פיצוי כפול. אותו דבר בדיוק לגבי התייעצות עם רופאים מומחים ובמקרים נוספים. העיקרון כאן פשוט: מספיק שאתם מבוטחים פעם אחת לצורך כיסוי תחום מסוים. ביטוח כפול לא יעזור לכם אלא רק יפגע בכם, כי תשלמו הרבה יותר.

מחירים גבוהים מדיי

בעידן הטכנולוגי והשקוף יחסית שבו אנחנו חיים, ובוודאי שלאחר הרפורמה בביטוחי הבריאות שנכנסה לתוקף בשנת 2016, התחרות בענף הביטוח מאוד חזקה. כל חברה רוצה לגייס אליה כמה שיותר מבוטחים, ולטובת העניין מוזילה מאוד את הביטוחים. אם לא בודקים את השוק ולא מבררים את המחירים הריאליים שבהם אפשר לכסות את כל הכיסויים הביטוחיים הרלוונטיים לכם, אפשר בקלות להגיע למצב שמשלמים בשנה אלפי שקלים יותר. כמובן שזה לא אומר שצריך לעזוב מיד את הפוליסה הקיימת ולחתום על פוליסה אחרת שנראית על פניו זולה יותר. רגע לפני שעושים זאת חשוב מאוד לוודא כי לא עברתם שינוי דרמטי במצבכם הרפואי משום שהדבר עלול לפגוע בכם מבחינה חיתומית, וכי ההנחה שמציעים לכם היא לאורך כל תקופת הביטוח ולא רק לשנה או לשנתיים הראשונות. בסופו של דבר חשוב לוודא כי הסכום שאתם משלמים לאורך כל תקופת הביטוח הוא נמוך יותר.

חשוב מאוד לבצע את הבדיקה, כי אתם יכולים לחסוך מאות ואפילו אלפי שקלים בשנה!

כיסויים חסרים

מהבדיקות שנערכו עולה גם, כי אנשים משלמים עבור פוליסת ביטוח שהם בטוחים שכוללת את כל הכיסויים שהם צריכים, אולם בפועל יש חוסרים מהותיים ואנשים לא מבוטחים בפרמטרים שעבורם הם בעצם החשובים ביותר. אם לדבר במספרים – 90 אחוזים מהמבוטחים לא יודעים מה כולל התיק הביטוחי שלהם, ולמעלה מ-50 אחוזים מהם חושבים שמקרי ביטוח מסוימים מכוסים – ובפועל הם לא. כך למשל, רוב האנשים בטוחים כי הפרמטר של אבדן כושר עבודה מכוסה בביטוח שיש להם דרך מקום העבודה, או שהם מבוטחים לכל מקרה של חלילה מחלה קשה. אלה הם לא דברים מובנים מאליהם, וחשוב לבדוק אותם כמה שיותר מהר. יכול מאוד להיות שגם אתם, כמו הרבה מאוד אנשים אחרים, רק חושבים שאתם מכוסים, ובפועל עם היארעותו, חלילה, של מקרה ביטוחי – לא תוכלו לקבל מחברת הביטוח אפילו שקל אחד.

דמי ניהול מוגזמים

רבים מאוד מהמבוטחים משלמים לחברות הביטוח דמי ניהול מאוד גבוהים. בעולם התחרותי שבו אנחנו חיים היום – אין שום סיבה לכך. ממש כמו מחיר הפוליסה עצמו, גם מחירי דמי הניהול של פוליסות ביטוחי החיים שמציעות חברות הביטוח לאחר הרפורמה ירדו באופן דרמתי, וחבל מאוד שתשלמו יותר

לסיכום – על מנת שפוליסת הביטוח שלכם באמת תגן עליכם ותכסה אתכם ואת בני המשפחה שלכם בעת היארעות מקרה ביטוחי – חשוב שתעצרו רגע ותבדקו את התיק הביטוחי שלכם. פנו לאיש מקצוע שיוכל להסתכל על התיק ולהבין בדיוק מה מכוסה ומה לא ועל מה אתם משלמים וכמה, ובמקרה הצורך – להציע לכם דרכים לחיסכון משמעותי בכסף שיספק לכם הגנה מתאימה לצורכיכם.

fffff
בדוק את תיק הביטוח שלך היום - בחינם וללא התחייבות
מה גילך?

 עד 30  בין 30-64  מעל 64

מה סך התשלום החודשי שלך עבור הביטוחים
אובדן כושר עבודה, חיים, בריאות וסיעודי

 עד 100 ש"ח לא יודע 500 - 100 ש"ח אין לי ביטוח מעל 500 ש"ח רק העבודה משלמת

  • הוזלה משמעותית בהתאם לרפורמת הביטוח החדשה (2017)
  • שיפור התנאים של פוליסת הביטוח
  • עדכון פרטים והתאמת חוסרים
  • מציאת כפילויות בפוליסת הביטוח